DZIAŁALNOŚĆ SPÓŁKI » inne informacje


Informacja o kradzieżach drewna oraz innych przestępstwach i wykroczeniach w lasach Spółki

 

1)  21 października 2008r. zostali ustaleni przy pomocy Policji złodzieje drewna w kompleksie leśnym w rejonie ulicy Leśnej w Siewierzu (dzielnica Piwoń). Ustalono następujące osoby: Jacek H., Arkadiusz M. i Szymon S. 

2)  31 stycznia 2009r. ustalono i zatrzymano przy pomocy Policji złodziei drewna z masywu leśnego "Rejentowskie Górki" w osobach: Paweł B., Maria B., Urszula B. i Dariusz S.

3)  4 kwietnia 2009r. został  zatrzymany przy pomocy Policji mieszkaniec Brudzowic Zygmunt J. przyłapany na kradzieży drewna opałowego w kompleksie leśnym "Szeligowiec".

4) Sąd Rejonowy w Zawierciu prawomocnie skazał schwytanego przez siewierską Policję K.P. za dokonanie wyrębu i przywłaszczenie drzew z kompleksów leśnych Bory, Sitna i przy ul. Bacholińskiej, należących do Spółki, na karę dwóch lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na lat pięć oraz zasądził na rzecz Spółki  nawiązkę w kwocie ponad 12 tys. zł.Kara pozbawienia wolności dotyczy także czynów przestępnych dokonanych przez skazanego wobec innego właściciela nieruchomości leśnych.

5) Dnia 9 października 2012 r. Sąd Rejonowy w Zawierciu Wydział VI Karny, w związku z oskarżeniem wniesionym przez Policję, uznał K.S. winnym popełnienia zarzucanego mu czynu - wykroczenia z art. 161 Kw, polegającego na wjechaniu pojazdem silnikowym marki Audi, dnia 3 kwietnia 2012 r. o godz. 16:45 do lasu Spółki, w miejscu niedozwolonym, bez zgody właściciela.

SPÓŁKA Dla ZAGOSPODAROWANIA WSPÓLNOTY LEŚNO-GRUNTOWEJ W SIEWIERZU
Data uzyskania osobowości prawnej: 29 kwietnia 1965 r.

wykonanie strony www : DreamStorm.pl
System: DreamCMS