AKTUALNOŚCI » główne


17/10/2011 Zbiornik na "Rejentowskich Górkach” cz.3

 

Publikujemy niniejszym pismo Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach z dnia 10 października 2011 r., przekazane m.in. Spółce w myśl art. 131 Kpa, który to przepis nakazuje Organowi prowadzącemu postępowanie, powiadomić strony postępowania o wniesionych odwołaniach.


Z pisma wynika, iż na ponad 70 osób podpisanych pod skargą przeciw budowie zbiornika na Rejentowskich Górkach, jednocześnie stawiających zarzuty Spółce, odwołanie wniosły tylko dwie osoby. Dla Spółki oznacza to, że był to być może protest pozorny, gdyż w sytuacji, kiedy protestujący mogli rzeczywiście bronić swych racji wnosząc odwołanie, nie uczynili tego. Odwołań nie wniosły m.in. inicjatorki skargi Panie: Krystyna K. i Cecylia D. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że GDDKiA, faktyczna sprawczyni „zamieszania", jest bardzo zadowolona z dotychczasowego przebiegu postępowania odwoławczego, gdyż wpłynęły tylko dwa odwołania protestujących. W GDDKiA twierdzą, że pozostali protestujący zostali przekonani do słuszności lokalizacji zbiornika. Do informacji przekazywanych z kręgów GDDKiA należy jednak podchodzić z dystansem, bo niezmiennym celem jej działania jest zrealizowanie odwodnienia DK-1. Najbardziej obawia się odwołania Spółki, które jako jedyne (odwołanie radcy prawnego R. Ruska dotyczy innego odcinka drogi) ma charakter prawno-merytoryczny. Z pisma RDOŚ w Katowicach wynika, że Gmina Siewierz, wiedząc od początku o toczącym się postępowaniu, nie zapoznała się z aktami, nie wniosła uwag ani odwołania. Także radni byli w tej sprawie bezczynni, a ich protesty - rzekome. Brak sprzeciwu oznacza w praktyce akceptację inwestycji.

 

Spółka przypomina, że na Osiedlu Jezioro Gmina Siewierz zaplanowała zbiornik kanalizacyjny, zbierający ścieki ze znacznie większego obszaru, niż projektowany zbiornik na Rejetowskich Górkach.

 

 

 

Pismo RDOŚ z dn. 10 października 2011r.

 


« powrót

SPÓŁKA Dla ZAGOSPODAROWANIA WSPÓLNOTY LEŚNO-GRUNTOWEJ W SIEWIERZU
Data uzyskania osobowości prawnej: 29 kwietnia 1965 r.

wykonanie strony www : DreamStorm.pl
System: DreamCMS